Můj příběh-papilární karcinom štítné žlázy

Dobrý den

 

jmenuji se Pavlína a je mi 35 let.

 

Chci se s vámi také podělit o svůj příběh a třeba tu bude někdo kdo má stejnou diagnozu jako já a navzájem si poradíme. Začnu teda tím že jsem se velice mladá zamilovala a již v 18 letech jsem porodila svojí dceru, které již bylo 17 let a s manželem jsme spolu již 18apůl roku. Myslím že v dnešní době je to docela rarita že spolu vydrží "děti" ze školní lásky. Můj život se teda točil kolem mé rodiny a byly jsme štastný mladý manželé.

 

 

Ale již po narozrní decry jsem začala mít gynekologické problémy stále jsem měla záněty dělohy a vaječníku a nezabírala mi žádná antibiotika, ale když byla dcera v 1 třídě tak jsem již ty bolesti podbrišku nemohla snést a musela jít na laparoskopickou operaci "PRÝ" JEN NA 20 MINTEK POD NARKOZU ABY SE KOUKLY PROČ MI NEZABÍRAJÍ ŽÁDNÉ LÉKY. No nebudu to tu dlouho sáhle popisovat. Probudila jsem se po 2 HODINÁCH A BEZ VEJCOVODŮ! Pan primář mi řekl že je bohužel musel odstranit jelikož jsem měla velké srůsty. Takže další otěhotnění šlo už jen jedině umělé oplodnění. Myslela jsem si tenkrát že se mi snad nemohlo nic horšího stát, ale jak moc jsem se spletla!

 

Jen stručně napíši své další operace, abch se dostala k tomu nejpodstatnějšímu. Takže jsem měla ještě jednu laparoskop. operaci pro stálé bolesti podbřišku, konizaci čípku, 5KRÁT hospitalizace během 2 let po 10 dnech na kapačkách pro kolapsy se zády-zjištěná vyhřezlá ploténka, která mi vždy v jednom pohybu zasáhla do míšního nervu a já se z ničeho nic probrala až v sanitce když mi napíchali injekcemi na bolest byly to šílené bolesti zablokované páteře a až kapačky mi ulevily od bolesti.

 

Ale to nejhorší mě potkalo až když jsme se pokušely s manželem o druhé dítě v Praze na umělém oplodnění mě bohužel lékaři dali mnoho dávek hormonálních injekcí a tudíž i když jsem měla kvalitní vajíčka i manželovo sperma bylo velmi kvalitní a vajíčka se oplodila všechna, nemohlo být být transferováno zpátky do dělohy jelikož mi díky předávkování horm. hrozilo krvácení do dutiny břišní. Tak nám naše oplodněná vajíčka zamrazili a mi jeli zklamaní domů s tím, že snad do půl roku se vše v mém těle uklidní a bude možné oplodnění. Ale když jsme přijeli domů dostala jsem horečky a šílené křeče do břicha tak jsem strávila zase týden v nemocnici!! Na pozorování, aby neastalo to krvácení.

 

Ale jak se říká vše špatné k něčemu dobré tak díky tomu že mi v Praze dělali náběry na funkci štítné žlázy a v laboratoři omylem!! zaměnili desetinou čárku a tím mi zjistili že mám velmi mnoho testosteronu! ale to byla chyba jak se později zjistilo ale donutilo mě to NAŠTĚSTÍ jít k ENDOKRINOLOGOVI. Bohužel jsem si vybrala ale velmi neprofesionálního lékaře (nerada tak píši o lékaři jelikož si lékařů velmi vážím a vděčím jim za moc) ale tento lékař je skutečně hanba lékařů. Udělal mi sono štítné žlázy tedy a řekl mi že tam mám 2 uzlíky, ale že to nic není at beru 50letrox(hormon) denně a že to bude dobré. Vůbec mě to neznepokojilo nenapadlo mě totiž že by to mohla být rakovina skutečně ne. Na kontrolu jsem měla jít za půl roku.

 

Zkrátím to ZA CELÝCH 6 LET CO JSEM TAM CHODILA MĚ LÉKAŘ NEPOSLAL NA PUNKCI I KDYŽ SE MI TY UZLÍKY" ZVĚTŠOVALY A NA MŮJ DOTAZ ZDA BY TO NÁHODOU NEMOHLA BÝT RAKOVINA JELIKOŽ MI V TÉ DOBĚ ZEMŘELA TETA NA RAKOVINU MANDLE SE TENTO LÉKAŘ POUSMÁL A ŘEKL ŽE NÉ ŽE JSME NA RAKOVINU MOC MLADÁ. Ale mě to stále už leželo v hlavě po těch 6 letech jsem zavolala mladému lékaři do nemocnice a řekla jsem mu svojí diagnozu a ten mi řekl at se dostavím hned na punkci z těch uzlů abych měla radši jistotu. Měla jsem radost, že uklidním svojí duši a šla na punkci no po pravdě byla to bolest pořádná vlastně vám za živa píchají do krku a natahují si do té speciální jehly vzorek tekutiny z těch uzlů. Byl tam semnou můj zlatej manžel kterého kdybych tam neměla tak bych asi utekla!? Na výsledky jsem si měla zavolat za týden. Když jsem tam pak volala řekl mi lékař že v té punkci nenašly nic určitého, ale že by byl radši kdyby jsme radši pro jistotu odstranili půlku té štítné žlázy.

 

Řekla jsem mu že teda jo a nastoupila asi po měsíci na ODSTRANĚNÍ PŮLKY ŠŽ. ALE PO PROBUZENÍ MI LÉKAŘ ŘEKL ŽE MUSEL VZÍT CELOU ŠTÍTNOU ŽLAZU JELIKOŽ SE MU TO MOC NEZDÁLO!! A ŽE BUDE MOUDŘEJŠÍ AŽ PŘÍJDE HISTOLOGIE.

 

MĚLA JSEM VELKOU JIZVU A DĚSNĚ MĚ BOLEL KRK NEMOHLA JSEM POLYKAT ALE ŘÍKALA JSEM SI NO NELÍBILO SE MU ASI ŽE UŽ BYLY TY UZLÍKY VELKÝ. VŮBEC MĚ NENAPADLO SKUTEČNĚ NIC ZLÉHO MOJÍ NEJVĚTŠÍ STAROSTÍ V TÉ DOBĚ BYLO JAK MI ASI BUDE BOLET VYNDAT TEN VELIKEJ STEH NA KRKU. NO JAK JSEM BYLA NAIVNÍ. MŮJ OTEC MĚL V NEMOCNICI ZNÁMÉHO LÉKAŘE A TAK BOHUŽEL!!!!! VĚDĚL MOJÍ DIAGNOZU DŘÍVE NEŽ JÁ. KDYŽ PRO MĚ S MANŽELEM PŘIJELI ASI 5. DEN PO OPERACI A VEZLI MĚ DOMŮ MYSLEL SI MŮJ OTEC ŽE UŽ TO VÍM A TAK NIKDY NEZAPOMENU TEN JEHO A MANŽELOVO POHLED KDYŽ MI ŘEKL: "NO PAVLÍNKO JÁ TO VĚDĚL JEŠTĚ DŘÍV NEŽ TY ŽE TEN JEDEN NÁDOR UŽ BYL ZHOUBNEJ!!!!" ZASTAVILO SE MI SRDCE ZALILY OČI SLZAMI ALE JEŠTĚ POŘÁD MI TO ÚPNĚ NEDOCVAKLO A ŘEKLA JSEM MU ALE JÁ NEMĚLA ŽÁDNÝ NÁDORY JÁ MĚLA JEN" UZLÍKY??!! A OTEC SE ZARAZIL A ŘEKL MI TY TO NEVÍŠ? VŽDYT MI LÉKAŘ ŘEKL ŽE TI TO POVÍ? ALE JÁ MU ŘEKLA ŽE MI TO CHTĚL ŘÍCT AŽ TO BUDE VĚDĚT Z HISTOLOGIE NA 100% . BYLO TO PŘESNĚ 4.ZÁŘÍ 2007 SAMOZŘEJMĚ JEDINÉ CO MĚ NAPADLO BYLO RAKOVINA-CHEMOTERAPIE-BOLESTI-ZTRÁTA VLASŮ- DĚSNÁ SMRT!! NO V TOMHLE STAVU JSEM SE NACHÁZELA ASI TÝDEN NEMOHLA JSEM JÍST SPÁT JEN JSEM PLAKALA A PŘEROVNÁVALA SI V HLAVĚ SVŮJ DOSAVADNÍ ŽIVOT ASI JAKO KAŽDÝ,

 

ale po 14 dnech jsem si sedla k počítači a začala hledat stejné diagnozy jako mám já a začala jsem zjištovat o rakovině mnohem více věcí než laik má. Rodina mi taky velice pomáhala manžel a sestra byly mojími zachránci sestra mi představila své kamarádky co měly taky rakoviny prsů a leukémie a v jaké jsou pohodě. Taky jsem zjistila že mě nečeká chemoterapie ale RADIOJOD což je vlastně laicky řečeno vypití čiré tekutiny která ničí v těle případné zbylé části po nádoru a zbytky štítné žlázy. Byla jsem na něm v Praze Motole nic člověka nebolí akorát tam prostě musíte ležet 14 dní na samotce jelikož jste radioaktivní a mohla bych ostatní "osvítit" je to takovej jak si tam říkáme malej černobil ted v září jsem tam byla po necelém roce zase, musela jsem jít zase na "velké pití" rad, jodu jelikož prej sice naštěstí v těle nic rozlezlého metastázujícího nemám ale ani se to nespálilo ty zbytky a tak prej musím zase 21.9 2009 zase za rok rovnou na "velké pití" jasně že z toho nemám radost ale jít tam musím.

 

Holky co tam semnou byly ty už třeba jdou jen na "kontrolní pití" malá dávka a tudíž už můžou za týden domů nebo dokonce jen na 3 dny jen na kontrolu. Napíšu Vám se svojí přesnou diagnozu: PAPILÁRNÍ KARCINOM ŠTÍTNÉ ŽLÁZY T4 NOMO. MALIGNÍ TUMOR S NAZNAČENOU DLAŽDICOBUNĚČNOU DIFERENCIACÍ. NÁDOROVÉ BUNKY VÝRAZNĚ OXYFILNÍ.

 

Píši vám všem tento svůj příběh aby ten komu řeknou že má rakovinu, aby se hned nehroutil a raději si zajímal kolem lidí okolo jí má také akorát to neříkají a hlavně že se na každou rakovinu neumírá že je mnoho druhů a typů které jsou velmi málo agresivní a dokonce mi jedna sestra řekla že prý pokud by si měla vybrat rakovinu tak rakovinu štítné žlázy že je 99% léčitelnosti.

 

Tak moc doufám že měla pravdu jasně že se taky někdy ještě zhroutím do koutku a říkám si jak je to nespravedlivé a z každého náběru krve mám hrůzu jak vysoké mám nebo nemám márkry ale už to jde chce to jen vědět že člověk na to není sám a že je na tom plno lidí mnohem hůře a jsou taky bojovníci.

 

Všem Vám přeji hlavně dobré a pevné zdraví vše to ostatní je fakt nedůležité!!!

 

V prosinci jdu na sono a na krev tak Vám napíši jak jsem dopadla

Vaše Pavlína ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komentáře  

 
0 # Mám to takyKadlecova 2016-08-22 12:00
Ahoj,je mi 39 let a moc mi Tvůj příběh pomohl,lecim se se stitnou zlazou,mám sníženou funkci a při sonu zjistil MuDr.,že je tam větší uzel,následoval a biopsie,první dopadla na 3,druhá už na 5,se znaky papil.malignity ,čeká mě operace a vemou mi asi celou žlázu.Ve středu se dozvím termín operace.Mám 2 děti,vůbec nevím jak budou beze mě fungovat,manžel a babičky snad zvládnou.Drž mi palce.
Odpovědět
 
 
0 # :-/Jindřiška 2017-03-16 14:17
ahoj,
jsem v začáteční fázi a ještě doufám, že to nebude tak hrozné. Léčím se se sníženou funkcí štítné žlázy 10 let. Teď jsem těhotná a na sonu mi našli uzlík, který je velikostně hraniční. Udělali mi punkci. Nález jsou znepojivé atypie nejistého významu, a i když nejsou jednoznačné znaky pro papilární karcinom je nález znepokojivý a budí podezření z možné přítomnosti karcinomu.
Nicméně kvůli těhotenství mě na vyříznutí uzle ani odstranění půlky štítné žlázy nepošlou. Budou mě každý měsíc sledovat a uvidí se po šestinedělí. Snad je to jen tím těhotenstvím a ještě se to nějak urovná.
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.